music

3 Ağustos 2012 Cuma

kalbimizin sesi varmı?


Hani bazen;
bir gün önceden tam işlerinizin yoğun olduğu esnada, veya herhangi bir durumdaysanız aklınıza hiç olmadık bir anda çok sevdiğiniz, yada sevmediğiniz yada sizin için nasıl bir önem arz ediyorsa o kişi geliyorsa,
ertesi günü yada bir kaç gün sonra onunla ilgili bir haber alıyorsanız Kalbinizin sesini dinleyin, mutlaka size diyecek bir şeyi vardır ki; o sinyalleri size gönderiyordur..
Kalbin sesini dinlemek kolay mıdır? Öylesine gömülmüşsünüzdürki hayat telaşına, evinizin sorumluluklarına, çocuklarınızın arkasında koşmaya, telaşlanmaya, beklemeye, netice almaya, huzursuzluk duymaya, yada şamataya, gırgıra..Unutuveririz birden içimizdeki ben'i..
Biran durun !!! sorun kendinize -ne yapıyorum ben? -nereye gidiyorum -nasıl bir ben var bende? -kimim?


Kimsiniz? hiç düşündünüzmü? ve  bir gece, uyumadan sadece 30 dakika kendinize zaman ayırabilirmisiniz?
eğer yapabilirseniz rahat olabileceğiniz bir odaya çekilin ister uzanın ister rahat oturun ve kapatın gözlerinizi..
Beyniniz sizi rahat bırakmayacaktır, sürekli birşeyler söyleyecektir -şunu yaptımmı, bunu arayacaktım yada saçma sapan bir fikir veya bir şarkı tırmalıyacaktır sizi..İşte o zaman tıpkı bir rüzgarın sesini duymak istiyormuşcasına sessizce durduracaksınız aklınızdakileri..bekleyin..hiç bir şey düşünmeden..huzur duyabileceğiniz bir müzik dinleyebilirsiniz..bir süre sonra rahatladığınızı hissettiğiniz o anda, birden bir isim belirecektir veya bir görüntü veya bir hayal..kapılın ve gidin akıntıya..midenizi sıkmayın, kalbinizin sadece sesini dinleyin, onun size söyleceği bir dil vardır, bekleyin..göreceksiniz,,fark edeceksiniz..
Kalbimizin sesi yapacağımız her ne varsa doğru olanı söyleyeceği gibi, ön sezgilerinizide güçlendirecektir, ve bu pratiği haftada en az bir kere denerseniz, iç güdüleriniz, insani duygularınız ve duyarlılığınız gün geçtikçe farklılaşacaktır..Neden bunu anlatıyorum dersiniz?
yok olan insanlığın birazını kazanabilmek için olabilir mi?  :) evet...
Zaman içinde öğrendiklerimi de artık sizinle paylaşmak istiyorum..
Bugün, belkide bu gece küçük çaplı bir denemeye ne dersiniz?
sadece sessizlik ve huzur içinde kapatın gözlerinizi ve hiç ama hiç bir şey düşünmeyin..
kalbinizin fısıldadıklarını, biran hayal gibi gördüklerinizi not edin..
1.gün......ismim fısıldandı...
2.gün......şurayı gördüm...
3.gün.....huzur doldum gibi....

İyi geceler, sevgiler...