music

8 Aralık 2015 Salı

saçkıran ve sirke ruhu..


Blogumda en çok okunan ve gerek maillerime ve gerekse bloguma yazan çok insan olduğunu düşünerek 2. kere yazma ihtiyacı hissederek bir kaç şey paylaşmak istiyorum..

Size o çok farklı aktarımdan bahsetmiştim hani ellerime cetvelle vurup pozitif olmam gerektiğini söyleyen acaip amcadan..
Önce sirke ruhundan bahsedelim;Sirke Ruhu Nedir?

Asetik asidin halk arasındaki adına sirke asidi denir. Sirke suyun asetik asit ile % 5 oranında sulandırılmasından elde edilir.

Yani bildiğimiz asit yada kezzap tarzı delip parçalayan bir kimyasal :)
Korkmayın yada korkan varsa vazgeçin..

Saçlarınızda kellik oluştu veya saç kıran oldunuz, oldunuzki buradasınız !!
yıllarca saç kıranın değişik bir türüyle mücadele ettim halada ediyorum ama % 40 - 50 oranında iyileşme sağladıysa bunun en büyük payı sirke ruhundan geliyor.
Eski yazımı okuyanlar gitmediğim doktor aktar psikolog, kullanmadığım ilaç krem çeşitli karışımlar sular yağlar kullandığımı ama sonuç alamadığımı biliyorlar..Enson tesadüfen biraz kafası kırık bir aktarla karşılaştım son çaremin eğer cesaretim varsa sirke ruhunu kullanmam gerektiğini söylemesiyle hikayem başlamış oldu..

Sizlerden isteğim öncelikle doktorunuza gidin şayet netice alamadıysanız benim gibi son çarenizse sirke ruhunu bulun ve kullanın derim..
Ankaralıyım dolayısıyla Aktarımın adresini yerini soran çok oluyor yeri Yenimahallede ismi MİS BAHARAT yeşil bir tabelası var yanındada galiba camcı vardı. Bence yerin çok önemi yok bunu herhangi bir aktardanda elde edebilirsiniz.

Nasıl Kullanacaksınız?

Aktarım bana kalemin ucuna pamuğu sarıp sirke ruhuna değdirip damlayacak olan miktarı bekleyip pamuğun emdiği kadarını saçına sürmem gerektiğini söyledi bende aynen öyle uyguladım fakat 2. uygulmada ise kulak çubuğunu kullandım aslında beni uyarmıştı kulak çubuğu kullanma damlarsa parçalar atar demişti ve ben damlamaz diye düşünerek saçıma uygulama yapıyım derken parmağıma damlamasıyla çarpıldım :) evet parmak derimi parçaladı deldi geçti şimdi bunun şiddeti nasıl böyle feci ki; saç derime sürsem kimbilir nasıl olur diyenler olacak korkunuz varsa yaklaşmayın yada acı eşiğiniz düşükse hiiiç uğraşmayın..Ama saçlarım ve görüntüm benim için önemli diyorsanız o acoya katlanacaksınız zaten bir kaç gün acısını çekersiniz sonra hafifleyecek sonra yara yapacak bir hafta sonra yara kabuk bağlayacak ve yavaş yavaş kabuklar dökülecek tahmini 2 ay kadar sonra saçlar yani saç yavruları demek daha doğru olur cansız minicik beyazla sarımsı bir tüy çeşidi çıkmış olacak.

Peki 1 kere yapmak yeterli mi?

Ben 2 kere yaptım % 40 -50 arası sonuç aldım yıllarca saçlarım çıkmadığı için bu sonuç bence mucizevi bir durum..tahminim 2 defa daha yapacak olursam zannediyorum açık olan kısımlar tamamen kapanmış olacak buna rağmen şuanki sonuçtan oldukça memnunum..Bu nedenle siz ne kadar yapmanız gerektiğini kendiniz bulacaksınız yani durum ve dereceler kişinin yapısı ve fiziki iyileşme durumuna görede değişebiliyor.

Dikkat etmeniz gereken şeyler;

Sakın ola herhangi bir yerinize damlatmayın
kulak çubuğu yerine aktarımın dediği gibi kaleme pamuğu sarın ama çok kalın yada çok ince olmasın.
Yatarken acı hissedebilirsiniz bu çok normal çünkü yara oluyor zaten yaralı bölgeye krem yada yağ gibi yumuşatıcılar kullanabilirsiniz sadece kreminiz çok yoğun yağlı olmasın. yara olan bölgeyi sakın kapatmayın sarmayın v.s. şeylerle hava temasını kesmeyin çünkü saç ve deri canlı olduğu için nefes alması gerekiyor o bölgenin hava ve nem almasını sağlayın mümkün mertebe ellerinizi kabuk dökülene kadar sirke ruhunu sürdüğünüz bölgeye değdirmeyin kaşımayın oynamayın yoksa enfeksiyon kapmasını sağlarsınız buda iyileiyim derken daha beter eder bırakırsınız..

En Önemli Şey;
psikoljiniz..
önce iyileştiğinizi hissedin
ve geçti demeniz gerçekten geçtiğini söyleyin kendinize ve güçlü olun..
Geçmişler oldu ve olsun ;) sağlıkla..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder