music

30 Nisan 2012 Pazartesi

gözlerimde uyku..Ve yine yorgunluk..
kimi insan sıkıntının def'ini giderir, kimi insan sıkıntının dibini getirir..
psikiyatra hiç gitmedim, gitsem gayri ihtiyari dr. gözüyle dinleyecek beni, insani bir dinleyiş olmayacak..yeterince polislerin suçluları sorgulama yöntemlerini, insan ve beden dilini öğrenerek ve yaşayarak bu gün, şu an burdayım, yazıyorum..


2 yıldır kendimde keşfettiğim bir durum var, istemediğim hiç kimseyle görüşmüyorum, telefon rehberimden ve hayatımdan kesin bir dille siliyorum, fakat üzülmüyorum..bu sildiklerim çoğunlukla bende olan tüm kredilerini tüketmiş olanlar..biliyor musun günlük; ben sildikçe üzerimden yük kalktığını hissediyorum, bir hafifleme, bir komili komili olma durumu var oluyor bedenimde..var olmanın dayanılmaz hafifliği içerisinde naifçe süzülüyorum hayatın arka sokaklarına..
Bu aralar Mutluyum, hiç benimsemediğim şeyi -gel ben hak ettim bunu diyenlere yapıyorum,
SÜRÜNDÜRÜYORUM.. acı çektirmekten mutlu oluyorum artık :) pis-kopat mısın çocuğum sen demeyin..hak edenleri sürüm sürüm süründürüyorum.. bu dili kullanma mecburiyetinde olduğum için utanıyorum günlüğüm..


çok yorgunum ayaklarım zonk-lamaktan şişmiş durumda, ve kalbimde her ne varsa bir gün hastanelik olacağım, o kadar yorgunum..
Ve yine bir hastane günü atlatmanın verdiği stres var üzerimde..hastane değilde asıl yoran poliklinikteki iğrençlikti..bir dolu kenar mahalle dilberlerinin buruşmuş halleri, gelinleri, çocukları, kocaları belkide kütükleri demeliyim..insanlıklarının nerede oldukları meçhul bir semtin uyduruk kliniğindeyiz, sessiz konuşmasını bilmeylenlerin, burnunu ulu orta karıştıranların, popolarını kaşıyanların, genirenlerin v.s. baktıkça kayboldum, gördükçe sessizliğime gömüldüm..
ve anladımki; insan ayrımı yapıyorum, her insan kendi kültüründe yaşamayı sever,
ve anladımki insanlarımızın kültürü yobazlık, bağnazlık..ben çarşaflıyı hor görmem o çarşafın içindeki beyne bakarım, sarı saçın kırmızı rujunda kalmaz aklım, sakızı çiğneyişi, sigarayı tüttürüşü, yürüyüşü, gülüşü, ele verir içinin özünü..ve yine beynine bakarım..bu gün insanları gördükçe sıkıntının dibi geldi bana..mutlu olmak istiyorum, gerçekten istiyorum..
günlük lütfen kızma..hayvanların daha medeni olduğunu düşünüyorum..
çok yorgunum, uyumalıyım..