music

18 Nisan 2012 Çarşamba

boşadım kızım seni...


Ankara'nın tepesi atık tozu dumana katılmış bir günü..
eyy günlük..darmadağınık yoğun zamanların içinden sıyrılarak yazıyorum sana bunları..şu anda hürrem sülümanın başında ölümden döndü diye şukurler olsun çekerken beynimdekileri biran önce aktarmak istiyorum..


bu son iki haftam dolu dolu ve yoğun geçerken, çevremde olanları süzgeçten geçirip geldim buraya..bu gün çok sevdiğim bir arkadaşım eşinden boşandı..2 yıldır upuzun ve zorlu bir süreç geçirmenin ardından, hakim en sonunda -hadi kızım s..et bu adamı, özgürsün dedi..adam dediğime bakmayın, görüntüsü öyle..içi kof ve kokmuş..arkadaşım 16 yıllık evli 13 yaşında bir kızı var ama adam dediğim kütüğün 10 yıldır hayatında başka bir kadın varmış..canım arkadaşım bir dolu takipler yapıp bir o kadar ekşınlar, stresler, sıkıntılar atlattı..bir yandan adamın baskısı -boşanmam da boşanmam..diğer yandan sevgilisinin arsızca telefonları -biz birbirimizi seviyoruz çekil aradan ahlaksızlığı kızın psikolojisini lime lime etti..bir gün face denen ve arada bir işe yarayan internet kişisi sayesinde sevgilisi-sevgilisinin kızı ve koca dediğimiz kütüğün aile babası pozu geçti elimize..ve gördüklerim neticesinde şahit olarak ismim geçti hakimin karşısına; mahkeme salonunda oturacağın uzun tahtadan okul sıraları var, yanımda genç bir kadın kucağında bir bebek, bacak bacak üstüne atmışım bi güzel bebeği seviyorum,  mübaşirlerin efendisi gelir yanıma -ayaklarınızı indirir misiniz? bi hayretle bakarım birden -neden? diye sorarım, efendi mübaşir -hakim karşısındasınız..iyi ama arkadaşımın sırası gelmedi ben bi başkasının duruşmasını dinliyorum sıra gelene kadar..sonra avukat kardeş gelir şaşkınlığımı anlar eğilir kulağıma fısıldar -gülçin hanım hakimin karşısında saygılı olmamız gerekiyor der gülümseyerek-ben saygısızmıyım şimdi :) gülümsüyoruz sessizce indiriveriyorum bacakları, hakimle göz göze geliyoruz hafif bir tebessüm ediyor japon çizgi film karakterlerinden biri gibi çekilmişte çekilmiş gözlerim akşamdan çok tuzlu yemişim sanırım, içimde yanıyor su içip duruyorum..sıra geliyor bize avukat rolüne hazır cübbesiyle hakim efendisinin karşısında terennüm ediyor sümbül gibi :) ve huzurlarınızda şahit düüçüün hanım :) ben ben bennn !!!
-doğru söyleyecdeğine yemin eder misin?
-ederim hakim bey (arkadaşıma sadece gördüklerimi anlatacağım bunu bilesin demiştim, öylede yapıyorum)
-kızım bu adamı tanıyor musun (o gördüğüm fotoğrafı gösteriyor)
-evet hakim efendisi tanırım ben bu kütükler kütüğü keltoşu
-nerden, nasıl ne zamandan beri?
-arkadaşım evlendiği zaman ve zaman zaman buluştuğumuz yemekler esnasında kocayım diye boy gösterdiği anlarda..
-gördüklerini bildiklerini anlat...
-hakim efendisi arkadaşıma şunu şunu şunu yaptı, ben bunları gördüm, şahitim..
arkadaşımın avukatı genç bir avukat, ama dişli, hoş dişi olmasa ne yazar kanıtlar belgeler çoktaaan hazır..
-ekleyeceğin bir şey var mı?
-hayır yok hakim efendisi, bildiklerim bunlardır..hafif tatlı bir tebessüm eder kürsü hakimi, bende aynı tebessümle usulca çıkıveririm..
avukat -ne kadar rahattınız öyle düüçün hanım.. şaşkınım,
-bilmeden bişey mi yaptım?
avukat efendisi gülüyor - hakimin sorularını cevaplarken elleriniz arkada bir o yana yürüdünüz, bir bu yana..
hiiiiç farkında değilim, ne bildiysem onu anlattım..
-ama doğaldınız, olması gerekende buydu, hiç böylede şahit görmedim, genelde hakim karşısında kasılıverir insanlar...    :) ne yani ne olmuş insan değil mi neticesinde..
her neyse....
karar........BOŞADIM KIZIM SENİ HADİ GÖZÜN AYDIN !!!
Arkadaşım üzgün...ama mutlu...üzgün olması da doğal, mutlu olması da..
ama neden boşanmalar bu kadar fazla..?
Annem telefonda - kızım gözün aydın ye iç keyfine bak yavrum, al kızını altındada araba var sakın bi daha evlenme gez, eğlen mutlu ol ama sakın üzülme oldumu der..bende -anne bende mi :) annem de çıt yok :) -sen evlennn !!!
-banane evlenmiyorum, yaşım geçti, patlıcan kurusuyum :))
-kızım gene geldiler sana bi kikirdeme dalga geçiyorum..
hayatımın iplerini elime aldığım günden bu yana he-man gibi acaip güçlüyüm, herşeye dayanacak bünyeme altın madalya takılacak kadar kas yapmışım..gölgelerin gücü adına deyip kılıç sallıyorum hayata :) ve arkadaşımla gurur duyuyorum, en az benim kadar güçlü olup mücadele ettiği için..
İnsan seveceği mutlu olacağı huzur bulacağı insanı bulamıyorsa bin kere imza atsın nikah salonlarında, ne yazar...kader işte... % 50 si bize ait % 50 si Allah yazmış..akşam üstü içimden -Allahım sen hayırlısını ver diye dua ediyorum, hepimiz için..
ve son olarak bu gün tüm gün boyunca Ankara'nın tozlu hali bana DUHAN suresini düşündürdü...merak edipte bilmeyen varsa okumalısınız..anlayacaksınız..
haydi benden koccaman ve yürekten sevgiler..