music

5 Nisan 2012 Perşembe

zaman...


sevgili günlük..
Ne derler;  -zaman herşeyin ilacı..
İlacımı içiriyor zaman..
suyun yüzü duru görünüyor..
Daha iyi gibiyim..ama derinlerde yatan titanik gibi yıkık dökük kalıntılarla birlikte..
Ve bu gün öğlen dışarı çıktım, yürüyüş iyi geliyor kısıtlı zamanda..
Aktarıma uğradım aylardan sonra; hemen hatırladı beni, yanına çağırdı, gittim usulca
aç avucunu dedi :) gülümsedim pat yine indirdi sağ elime..
-Aferim sana acısına katlanabilmişsin
-evet bana demiştiniz katlanamazsın diye..


-sen cesur yüreklisin, deli cesaretin var, yapacağını biliyordum dedi ve ekledi
-yılan yağını da ihmal etme, göreceksin saçların bak nasıl çıkacak..
-inanıyorum dedim, fısıldar gibi..
aç dedi öbür avcunu, dejavu yaşar gibiyim :) pat bir daha indirdi
-biliyorum çocuğum çok ağır gelmiş sana hayat, üst üste bu kadar travma geçirmeseydin vücudun böyle cevaplar vermeyecekti, bak sana bişey diyeceğim
meraklı gözlerle bakıyorum..
-düşmanlarına bile gülümse çocuğum..her kim seni kızdırır, üzerse yinede gülümseyeceksin, bırak onlar seni sevmesin, bırak onlar sinirlensinler sana, inadına hayata gülümseyeceksin tamammı yavrucum ?
(içimden ama benim düşmanım yokki diyorum)
-peki dedim gülümseyerek..ve izin istedim, görüşmek üzere..
acı ve keder kapıya gelip yüzüme baktıklarında, gülümsemeyi öğreniyorum salla pati..evet dayday duran çocuklar gibi kâh içten, kâh kerhende olsa..
Allah çok büyük, sığındığım tek liman..ve benim öyle güçlü bir Rabbim varki; benim de gücümü böyle sınıyor..
yoo hayır, daha iyiyim, gün geçtikçe düzeliyor olumsuz olan bir kaç şey..
işime veriyorum kendimi..
Arkadaşımın biri -insanlar beşer ve şaşar, hata ancak ve ancak bizlere mahsus, kalbini katılaştırmışsın evet, ama biraz izin ver; Allah affediyor kullarını, seninde kızgınlığın soğumaya başladığında affetmesini öğreneceksin demişti..

zaman herşeyin ilacı..
ve zaman bana her geçen gün ilacımı veriyor, vakitlice..
içimde ne olduğunu bilmiyorum, bildiğim tek şey
Gün geçtikçe GÜÇLENİYORUM :)14 yorum:

 1. Seni böyle güçlü, gelecekten umutlu gördüğüm için ben de sevindim, devam...daha da iyi olacaksın zaman neleri unutturmuyor ki? ..
  bu aktarın aynı zamanda falcı mı, medyum mu? Bilge mi? Valla çok ilgimi çekti,benim de avucuma baksın..:)ayrıca senin düşmanın olabileceğini hiç düşünemiyorum:)için rahat olsun kıskanan, çekemeyen birileri illa ki, vardır ama öyle düşmanlık derecesinde sanmıyorum...
  sevgiler öptükkkk

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim Müjde ablacım..inşallah olabilirim..
  benim bu aktarım çok ilginç bir insan bende anlamış değilim, hiç bir şey bilmeden böyle konuşması benimde dikkatimi çekiyor :) belki vardır birşey, eminim senide görse diyeceği şeyler mutlaka vardır ama avucuna pat diye indiriverecek :)
  ve dediğin gibi kimseyi düşman olarak görmediiğim için düşman kelimesi ağır geliyor açıkcası bozuluyorum :) öyle olduğunu varsaysam yinede canları sağ olsun diyeyim,yolları açık olsun :) bende seni öpüyorum ablacım :) sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 3. gülçincim canım benim allah bütün sıkıntılarından tez zamanda kurtarsın ,ben aktarın hızır olduğunu düşünüyorum daha sık uğra sen :) sevgilerimi yolluyorum dualarımla birlikte...

  YanıtlaSil
 4. amin canım hepimizin sıkıntıları var tabii, dilerim Allah ne sıkıntılarımız varsa gidersin inşallah..
  aktarın hızır olduğu mu :)))) tamam canım arada bir uğrarım, bende sevgilerimi yolluyorum sana kraliçem ,öpüyorum ;)

  YanıtlaSil
 5. Zaman, gerçekten de en iyi ilaç Gülçin. Yaşadıkların kolay değil ama herşeyin bir sebebi var bana göre. Ne demişler hiç bir şey tesadüf değildir. Yaşaman gerekiyordu yaşadın, şimdi de güçlenip, ders alma zamanı... Ne olur ahkam kestiğimi düşünme, zamanın birinde yaşadım böyle bir tecrübe ordan biliyorum. :(
  Ama bu yazını okumak güzeldi.
  Keyifli akşamlar.

  YanıtlaSil
 6. sınavlar son nefese kadar devam ediyor olacak gülşah, ve bazen aksilikler olumsuzluklar üst üste gelebiliyor, evet yaşadım,yaşıyorum,dün güçlüydüm yarın çok daha güçlü olacağımı da biliyorum, ahkam kestiğini düşünmedim :) aksine her sözcüğün bir anlamı var olduğuna inanıyorum, teşekkür ederim, sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 7. Sevgili gülçinciğim, her ne yaşadın bilmiyorum ama. Emin ol yaşanan sıkıntının şiddeti arttıkça ve sen dayanabildiğin, sabrettiği ölçüde güçleniyorsun.O sıkıntıları yaşarken belki farkında olmuyorsun, canın yanıyor,üzülüyorsun, ağlıyorsun, sıkılıyorsun dayanılmaz anlar yaşıyorsun ama sonunda daha güçlü, dayanıklı bir şekilde başlıyorsun yeni hayata.. Canım Allah hiç bir kuluna kaldıramayacağı yük yüklemez.Bunu Rabbimiz söylüyor. Sen farkındasın olayın.Bize sabretmek düşüyor. İnşaallah sabrın mükafatını da hem burada hem öbür tarafta alırsın.. Bu arad fon müziğini eklemişsin. seninle sohbet bölümünde görüşemedim, eğer görüşebilseydik nasıl eklediğimi anlatacaktım.. Öpüyorum canım, sevgiyle ve hoşçakal..

  YanıtlaSil
 8. çok haklısın Hanifeciğim, Allah dağına göre kar verir cümlesi böyle yerini buluyor, demek taşıyabiliyormuşuz bir dolu yükü..
  zaman içinde geçmişle şimdiki zamanın içinde yaşadıklarımı, duygularımı paylaşıyorum, hiç birimizin derdi sıkıntısı bitmezki..dertsizim diyen kul'mu var..yok değil mi..ya işte bizde tutam tutam böyle dilimiz döndüğünce paylaşmaya çalışıyoruz hanifecim..evet videoyu uğraşıp ancak bu kadar başarabildim, bunada şükür, sohbet bölümünde haklısın bir denk gelemedik, bende artık çözmeye başladım yine senin sayende öğrenmeye çalıştım, çok teşekkür ederim hem desteğin hemde yorumun için, yüreğine sağlık :) sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 9. uzat saçlarını beline kadar:)))
  balık sırtı öreceğim ben onları:))
  canım hayat geçiyor ,insanlar affetmesede
  yaşadıklarının acısı geçince
  eskisi kadar sızlamıyor içleri sadece izi kalan yarayı görünce hatırlıyorlar ama affetmek ALLAHA mahsus ,
  ALLAHA havale edeceğiz.
  yaşlı aktar bana ellerini uzat deseydi
  ellerimi arkama saklar omuzlarımı silkerdim banne banne :))
  bunlar hayata yeniden tutunmak adına yaşanan güzel küçük ayrıntılar iişte canım sevgilerimle kocaman öptümm:)

  YanıtlaSil
 10. bak ne güzel, aktarın bile seninle hasbihal ediyor, ferahlatıyor, güzel sohbetlerde bulunuyor, Rabbim kolaylıklar versin, sana, bana, hepimize inşaşşah, sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
 11. anlaştık uzunca zamandır balık sırtı örmemişti annem, örmekten yorul oldumu :)
  zaman herşeyin ilacı kuğum, affetmeyi de öğreneceğim..
  aktarı görmelisin :) ellerini saklasan eminim kızardı sana şakacıktan ;)
  ayrıntılar ve hayat...
  bende seni kocaman öpüyorum, sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 12. sanki biliyormuş gibi beni de şaşkınlığa uğrattı sevgili maya :)
  ve yürekten bir Aminn diliyorum hepimiz için, sevgilerimle ;)

  YanıtlaSil
 13. Ey her şeye gücü yeten ve kullarına onların şah damarından daha yakın olan Rabb’imiz! Ne olur, bizi göz açıp kapayıncaya kadar hatta daha az bir zamanda bile nefsimizle başbaşa bırakma… Nurunla tecelli buyurup, Sana ulaşan yolları bize de göster… Fazlınla bizi öyle çepeçevre kuşat ki, Senden başka hiçbir kimseye e…n ufak bir ihtiyacımız kalmasın; kalmasın da Senin hakikî dostların gibi biz de her zaman başkalarına karşı müstağnî yaşayabilelim. Âmîn… Âmîn… Âmîn..
  Hayırlı Cuma lar sevgili kardeşim

  YanıtlaSil
 14. amin amin inşallah..
  hayırlı cumalarımız olsun diliyorum muammer bey, saygılarımla..

  YanıtlaSil