music

6 Nisan 2012 Cuma

polis haftası..
üç yıl önce....

9 Nisan 2009 gecesi rüyamda kardeşimi gördüm...

Bizim eski mahallemizde boş bir tarla vardı, ve bütün o mahalle çocukları okula gide gele, top oynamaktan,koşturmaktan,evcilik oynamaktan o tarlayı adeta dümdüz etmiştik..Yıllarca boş kalan işte o tarla şimdi, çok lüks bir alış veriş merkezi olmuş..

Yinede aklımda boş tarla olarak kalmasını istiyorum..(yeni hali beni çok üzüyor)

İşte o boş tarlanın orta yerinde kocaman kahverengi bir at görüyorum, atın üstünde özel üniformalı ve kahverengi tüfeğiyle kardeşim...Nur gibi..nasıl güzel gülümsüyor..Bütün ailem etrafını sarmış ona bakıyoruz..

Kardeşim çok mutlu...

Sanki gösteriye hazırlanıyormuş gibi görünüyor, ve hepimiz onu alkışlıyoruz...

Biz alkışlarken, o gözlerini bize doğru çevirip diyorki mahçup ve tebessümlü bir vaziyette...

-Ama siz böyle yaparsanız ben, yapamamki (yani mahçup ediyorsunuz beni demek istiyor)

Uyanıyorum...Garip bir ruh hali içime sinmiş, bir yanım özlemimden bir yanım acımdan..konuşamıyorum..ama bir işaret olduğunu biliyorum..

Gördüğüm tüm rüyaların bende bir işaret anlamı var, çoğunlukla bütün rüyalarım bana ne hissettiriyorsa öylede çıkar..Kimseye kolay kolay rüyalarımı anlatmam..çünkü rüyayı en iyi gören kişi yorumlar..ve yine çünkü sana bir his bıraktırır ve 2.veya 3.kişiler veya rüya tabirleri yorumlayamazlar..

11 Nisan 2009

saat 11.30....

Eski İşyerindeyim..Ara bir cadde...

Gözlerim bilgisayarın başında, bilmediğim tuhaf bir duygu var...

Birden arkadaşım sesleniyor...

-aaaaa baksana...Atlı polisler geçit yapıyor..Gözlerim birden bire dönüp dışarıya bakıyor..10-15 atlı..tıpkı kardeşimin üstüne bindiği atın aynısı..hepsi kahverengi..hepsi kardeşimin giydiği üniformayı giymiş, ve ellerinde tüfekler...işte gözlerimin önünden birer birer geçit yapıyorlar..Önce donup kalıyorum..sonra ne yapacağımı şaşırıyorum..boğazıma bir düğüm gelmiş oturmuş...Kendimi dışarı atıp, onlar kaybolana kadar bakıyor....ağlıyorum...sessiz sessiz....

Diyorumki; kardeşim işte onların arasında..bundan adım gibi eminim..belki saçma gelebiliyor bazı insanlar için..ama ben ne mucizeler gördüm ve görüyorum bilemezssiniz..

Diyorki kardeşim bana; -Abla, ben onların içinde olacağım, ve sende bunu göreceksin..Ellerim titriyor..istemesemde gözlerimden inen yaşları durduramıyorum...Onu çok özlüyorum..çooooookkk hemde çooook özlüyorum...

Bu hafta Polis haftası.....

Allah'ım hepinizi esirgesin, hepinizi korusun...Ne zaman, nerede görsem her bir polise bakıyorum...İçim çok acıyor...aslında hemen her gün görüyorum...Yüreğim hepinizi çok seviyor, bu psikolojiyi üzerimden atamıyorum, sanki hepiniz benim kardeşimsiniz...

Polis haftanız kutlu olsun....