music

23 Mart 2012 Cuma

mış gibi bir dünya..
dağınık masamın kağıtları arasında boğulmaktayım
geçmiş zamanın hiç bir sihirli yanı yokmuş, bilmediğim zamanlara gitmek istiyorum..
zamanın şimdisi; ekşimsi bir tatta alay ediyor benimle..
belki 1800 lü yıllarda hayatta olmalımıydım, süslü saraylarda hürrem gibi kıvırmalı 2.ahmet kadar zorda kalıp,bir nargile tüttürmeli, yavuzun ismaile yaptığı gibi lokummu ikram etmeliyim tüm gördüğüm pisliklere..fransız kanunları içerisinde kolera günlerinde aşk yaşamalı, tutkunun anlamını masamdaki kral kadehimle süslemeli, sürmeli bir bakışmı fırlatmalıyım kahirede bir akşam üstü..ve zenginliğin cehaleti içerisinde nefes almalı 2.sınıf basit bir sokak kadını gibi çamurlu yollarda sigaramı kefiyle mi tüttürmeliyim..


tüm entelliğimi yitirmiş dünyalarımın içerisinde kara kalemimi çiziktirip kendimce bir şaheser çıkarmayalı da hayli oldu..kömür kalemimi kağıda sürerken, silgimi hayatıma değdirip istediğim kareli sayfanın en kötü yerlerini birbir silmek istiyorum..elimde mi? Allah diyorki; kaderinin yarısı senin elinde..hangi kötü yola girip,istemediğim sonuca ulaşmışım Allahım..muhteşem hatalarımın bende bıraktıkları çok bi ağır..niye? neden? ne yaptım ben diye sormaktan kendimi alamadığım bir anka kuşuyum..yeniden doğacağım güne kadar şuan şimdi küllerimin arasında cayır cayır yanmaktayım..şimdi bir tercih zamanı geliyor, lütfen bana yardım eder misin beni yaratan Rabbim..bu defa ve belkide ilk defa şansımın yaveri değil, kumandanı olmak istiyorum..
Gör bak bende senin istediğin gibi bir kul olmaktan yana nasıl istek var..
kabul ediyorum % 50 muhteşem hatalarım benim şaheserlerim..kırık dökük duvarların arasından geçip gitmek, bir hanın bahçesinde güneşlenip,istediğim gibi bir ressam olup, tüm dünyaya 'işte ben buyum, sıradan ama ruhu oldukça farklı bir ressamım' diye çığlıklarımla bağırmak..
perspektif bakışlarımın arasında gülümsüyorum, şuanda tuttuğum düşleri istiridyeme götürüyorum.
iksiri bol olsun usta, artık mucizeler bekliyorum mum ışığı manzarasında..
kadehim, kalemim ve düşlerimle..