music

23 Şubat 2012 Perşembe

buyrun asfalt kazıklanma vergisine !!


bu gün konuşmasını hiç sevmediğim bir durumdan bahsedeceğim..
geçen haftalarda eve tebliğat gelir, getiren şahıs y.mahalle belediyesinin görevlisi olarak kendini tanıtır, fakat bizimkiler tebliğatı almazlar söz konusu durum ise; efenim 2011 yılının kasım ayından itibaren yollarımız iki şerit halinde snake şeklinde kazılır, kazılan yere doğalgaz ve eskiyen su boruları döşeniyor diye rivayet geçer çook sonra iş biter fakat iki şerit olarak kazınan asfaltımızın o arası toprakla kapatılır ama asfalt dökülmez,tabi tümsekler oluşur lastikler patlar küütt !! diye araba çukura düşer v.s. ve yine aradan vakit geçer vatandaştan haraç parası ister gibi 178 tl ASFALT İŞTİRAK PAYI adı altında kazıklı voyvoda tüm semt sakinlerinin midesine cuk diye oturur..akşam eve giderim bu durumun ne manyakça ne saçma bir şey olduğunu anlamaya ama bir anlamı olmadığına kanaat getiririm ardından bu sabah i.melih gökçeki tweet'lerim ama henüz şu vakit olmuş cevap gelmiş değil..tabi google efendiye bu asfalt kazıklanma prosedürü nedir diye sorarım :)


 gülüyorum sinirimden bütüüün vatandaşların tıpkı benim sorduğum gibi böylesine saçma sapan bir durum yüzünden mağdur-e olduklarını öğrenirim cevaba gelince yok !!! yok abi cevap yok..haraç mı alıyosunuz kardeşim, yaptığımız bir dolu emek var bu memlekete vermediğimiz vergi kalmadı öşür aşır haşırt gibi şimdide nereden ne vergisi uyduralım derken bumu aklınıza gelir, demekki diyorum o kadar emeklerimiz bize yol su ve elektrik olarak dönerken belediyenin kasasına tatil,harcırah, yiyecek içecek olarak dönerek gireceğini hesap edemiyorum..
elektrik faturasına kkfd mkk hukaka gibi bilmediğimiz uyduruk kısaltmalarla vergi alırlarken, doğuda kaçak elektrik kullanılıp buna göz yumulurken ve tüm bu kerizleme işi normal vatandaşa çıkarılırken, açık göz vatndaşın biri dava açıp o davayı kazandıktan sonra bizler gibi enayi bir millet uyutulurken kazıklanırken devlet hala -biz vatandaşlarımızın yanındayız salaklaması yaparken yani aslında ben senin ağzının orta yerine kibarca ederim ama sen bunun farkına varamazsın derken ben bu devlete ne diyeyim bilemiyorum sevgili blog vede spot mağazasının kader, keder ve elem arkadaşları..çilemden çıkıp yumağımın içine edeceğim şimdi o kadar cinler tepemde ankara havası oynuyor..dilimin altında bir dolu küfür külhanbeyi narası atmak ve kusmak ister..yahu varmıdır böyle uyduruk asfalt vergisi??? ne bu yaaa!!! izahı ne? banane senin yapıpda üstünü örtmediğin asfaltın vergisinden, çıkaramıyo musun kabız mı oldun kâr mı edemedin yurt dışına mı çıkamadın cebinde harçlığınmı yok millettin dibine indirir haraç ister gibi yok bilmem ne katılım yok bilmem uydurukça vergisini yüzsüce istersin.. ne bunun anlamı kardeşim ? Allahım ya Rabbim yarın bi gün sen her yaşayan canlıdan nefes vergisi de istersin zahar..bana bunun izahını yapabilecek bir lawyer varmıdır?aranızda hukukçu varsa söylesin yoksa ben öğrenip dava açacağım kendimi enayi gibi hissediyorum açıkçası..bu işin içine siyaseti sokmuyorum oldum olası konuşmaktan nefret ederim, ama belediyenin a'sıda b'side aynı şekilde katılım payı adı altında herkezi uyutmuş, hele bir ödeme evin senin adınaysa hemen rehin altına alınıyormuş ee pess artık pess!!! merih gezegeni başkanına kocca bi selam...müsait bir yerine kabul buyursun..