music

Kimmişimben beni nasıl anlatabilir diye düşünüyorum, parmaklarım klavyenin üzerinde dakikalarca bekleyip düşünüyor kimim ben?
kimimki ben? sıradan bir insan.
özel kılacak bir güzelliğe ve özelliğe sahip değilim..ama yakın zamanda bir haşhaş çiçeği olduğumu öğrendim..
çok konuşmaktan ziyade dinlemeyi, anlamayı tercih ederim..sorulmadıkça konuşmamayı, lezzetli konuşanlarla konuşmayı severim..Değerliyse en iyi şekilde, basitse basit şekilde, çocuksa çocukça..her dilde konuşabilirim evet..
Aslında şibumi yolunda olan ama uzun yollar kat etmesi gereken, sıradan olağan görünümlerin altında yatan güzellikleri ortaya çıkarma gereksinimi hissetmeyen bir tarz'ım..tarz kelimesi tam oturmasada Türkçede en yakın bulabildiğim kelime bu :) Özelliklerimi ön plana çıkarmaktan utanan hatta saklamaya çalışan bir yapım var...Damarıma basılmadığı sürece girdiğim hastaneden çıktığım zirvelere kadar uyumluyum, güler yüzlüyüm ve sakinim..bazen bu sakinliğim kimilerini tedirgin etmesin diye arada bir paniklerim :) çocukluğumdan beri soğukkanlıyım hiç bir sınavda bocalamadım üzülmedim ve heyecanlanmadım kopya çekerken bile..
hakkımda en çok işittiğim şeyler: 10 yaş küçük gösterdiğim, güleryüzlü olduğum, çekici bir yanımın olduğu, şaşkın ifademin bana sevimlilik kattığı, uyumlu olduğum ve en çokda gizemli bir yapım..bazen sözlerle ifade etme gereksinimi hissetmediğim zamanlarda susmayı tercih edip yazmayı sevdiğim için ama yazdığımı bilmedikleri için onlara gizemli geldiğimi biliyorum..onlar kim? blogumu ve yazdığımı bilmeyenler..oysa 8 yıldır yazıyorum ve onlar dediğim kitlenin bunları bilmelerine gerçekten hiç gerek yok..en çokda tanımayanlar okumalı istiyorum..
Kadın gibi kadınım..gibi değil kadınım..cinsimden değil cinsellikten değil, şalvarımla köye topuklularımla özel bir geceye katılacak kadar görüntüye sahip olduğumdanda değil..nerede nasıl konuşmam gerektiğini bildiğimden..ve bu bildiğimi ortaya dökmeyişimden deşifre etmeyişimden kadınım..yemin etmeyi sevmediğimden söz vermeyi de borç bildiğimden kadınım..basit değilim, kim olduğumu biliyorum..farkındayım..farkındalığımı koruduğum ve çok gözönünde bulunmak isemediğimden kadınım..insanlar sürü halinde sabahın kör vakti yollardayken onlar kaybolduktan sonra ortaya çıkan, ne zaman evlerine girerler girdiklerinden çok sonra evine geri dönen bir insanım..Garip mi geldi ne demek istediğimi mi anlamadınız :) çünkü işim bu...ve işimi seviyorum..ne iş mi yapıyorum..çok şey ama hiç bir şey..buda ne demek mi dediniz..o zaman oturun ve okuyun nerelerden nerelere gelişimi..şayet okumayı seviyorsanız..bu bir yönlendirme mi diyorsunuz..eğer tanımak istiyorsanız evet bu açık açık bir yönlendirme..içinde günlüklerimin ve hikayelerimin bulunduğu bir sayfanın gizemli saihibiyim..Fotoğrafa gereksinim duymadığım için merak uyandıran biriyim..

Akrep'im..korkulacak biri miyim? herkes gibi biraz..hislerim ve güdülerim bir köpeğin burnu kadar hassas..ya hep, ya hiç..muallak ve gri sorulardan nefret ederim, net soruyorsam net cevaplar isterim..celtic, yabancı, türk sanat ve country tarzı müzikleri severim.. Dost sayım az, arkadaşsa sürüsüne bereket her çeşitten kartvizit mevcuttur..

Kitap okuma bağımlısıyım, Türk kahvesi tiryakisiyim, kara kalemle çizmeyi, meditasyon yapmayı, reiki ile haşır neşir olmayı seviyorum..

Offf çok zorlandım cidden..çok klasik oldu..
ama şimdilik ben anlatabildiğim kadarıyım..dedim ya sıradan...