music

5 Aralık 2015 Cumartesi

Ruh, Meditasyon, Tefekkür ve Terapi..Her insana farklı bir ruh veren
Her insana kendi ruhundan üfleyen RABBİM..
Ve her iki ruhun karışımı ile ortaya çıkan bir enerji

Her şey biranda gelen düşünceyle başladı..
Rüzgar dedim kendi kendime; görüntüsü olmayan ama sana dokunan bir varlık..
Yağmur dedim sonra..kaynağını görmediğimiz bir yerden ve gökyüzünden geldiğini bildiğimiz canlı varlık..Mevsimler yapraklar çiçekler bitkiler hepsini ayrı ayrı düşününce, düşünce bir basamak derine iniyor..Aslında derinlik kazanırken bir basamak yükseliyorsun..

Tefekkür ve meditasyon bana göre aynı şeyler..
Bir gün okuduğum kitabın bir yerinde -sen aynı anda hem sen hemde yaprak olabilir misin diye sordu kahraman..O an gözümü boşluğa dikip yaprağı düşündüm, ince ve kalın damarlarını rengini, büyüklüğünü o yaprağın ben olduğumu, derken meditasyona girdiğimi anladım..bunu hissetmek gerçekten müthiş bir duyguydu..ilkkez canlı bir varlığın içine girdiğimi oradan kendime baktığımı görebilmek inanılmaz bir deneyimdi..

Hala bu devam etmekte..

Neden bunu anlattım?

Masaj terapistinin günümüzdeki anlamlarına girmeye lüzum görmüyorum, asıl anlatmak istediğim şey; Terapistin bir çok deneyimlerden geçip gerçekten terapi uygulanacak kimseyi hissedebilmesi..
Nasıl yani ne demek hissedebilmesi?
Yani kişinin aurasını; yaydığı enerjiyi, anında algılayabilmen gereken elektriğini..Sağlığı ile ilgili sorununun nereden kaynaklandığını belinden boynuna kadar uzanan damarları, o damarlarda oluşan tıkanıklıkları..kasları, fibrositleri ve sinirleri, ruhu ve psikolojisi..
Anatomiyi elbette öğrenmek gerekiyor fakat beden ve ruh ikiz kardeş birini diğerinden ayrı tutarsan denge kaybına uğrarsınız..

Terapist önce kendini tanımalı..ruhunu anlamalı kim olduğunu bilmeli negatif enerjisini topraklamalı egolarından arınmalı sağlık eğitiminden ve psikoloji tecrübeleriyle yol katetmeli ki; fark yaratmalı..farklı olmalı..

Son 1 yılım sürekli deneyimleyerek ve öğrenerek geçti ondan önceki eğitimler temelimi oluşturmuştu..şimdi oldum demiyorum asla..daha çok yol almam lazım..sadece yol alıyorum durmadan hız kesmeden, azimle isteyerek düşünerek hissederek ve severek..
İnsanlara şifa verebilmek kadar güzel bir duygu yokmuş meğer..
geri dönüşlerin mucize gibi olması beni çok mutlu ediyor..Şifacı değilim ama bildiğim bir şey varki; o da bazı şeylerin doğuştan geldiği..

Ve sanki içimdeki o sırrın kaynağı bana üflenen ruh'da gizliymiş gibi hissediyorum..
Ve Rahman olan Rabbim bana rüya gibi bir hediye vermiş..
Ve o hediyenin mucize olduğunu mucizeler getirdiğini gördükçe şükrediyorum..
Allah her kuluna güzel bir hediye vermiş..
Dünyaya neden geldiğini bilmeyen ama kendine sürekli soranlar için;
belki şu an anlayamıyorsunuz belki yanlış yollardan geçiyorsunuz ama o yolda sizin için biçilmiş değerler varki siz o yolu katetmek durumundasınız..Sadece sabredin..
Bir gün hiç ummadığınız bir anda Allah size üflediği ruhla beraber nasıl bir hediye sunduğunu düşündürecek..bulacaksınız..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder