music

8 Haziran 2012 Cuma

kürtaj-ı fetva


Kürtaj olmak...
eminim bunu hiç bir kadın istemez, çünkü kadın herşeyden önce anaçtır, evlenmenin diğer adı milletimizde çocuktur tabi buda ayrı bir tartışma konusu...hiç bir kadın -ben anne olmak istemiyorum yada -ahh,canım bu gün kürtaj olmak istedi bi dokturcum alıversin demez, karnına düştüyse o bebek emin ol devlet, kadın evladını öldürmek istemez, şartlar ve mecburiyetler o yöne sürüklemese..evet siyaseti konuşmayı sevmiyorum ama bu konununda siyasetle hiç bir alakası olmadığını düşünüyorum..ülkemin tüm sorunlarını hallettikte iş milletin özel alanlarına mı kaldı anlamıyorum..


diyanet işleri başkanı hükümetle bir olup -günaaah sümme haşaa, tezelden tüm kürtaj malzemeleri toplanaa, kürtajı yapana 50 kırbaaç, yaptırana recm geleee, bundan böyle yatağa girmeden, kocanla münasebete girmeyee :) devlet-i ali'ye sual edilee, sevgiliniz olmaya, biz bunu görmeyee :)  olaki gebe kalmayaa, hadi kaldın alo kürtaj-ı fetva aranaa :)
devlet baba bu aralar milletinin çok namusuyla ilgilenir olmadımı sizce ?Adamın aklına kırk tane soru geliyor, diyorsunki -eyy devlet babaa ulen sen zinayı serbest bırakmadınmı, bıraktııın e bu ne perhiz,ne lahana turşusu..
kesin bi vekilin başına bi halt geldi o akşam erkekler hamamı meclisinden anında zina pufff uçuup gitti, bunun gibi öyle alakasız konular gündemden gelip geçiyorki -hadi canım bunudamı konu ettiler şokuna girebiliyorsunuz.
ve yine kesin vekilin bi hatunu bilmeden hamile kaldı, gitti bebeği aldırdı, vekil buna çok bozuldu, gitti abisine söyledi abisi zaten zurnanın zurt deliğini arıyordu -aferim koçum sana bende bi yerleri özelleştiricektim de ana temayı bulamamıştım deyip birde zam basaa.. :)
Kadın ve erkek duyguları düşünceleri elbette farklılık gösterir hadi bu ekabirler  öyle bas bas bağırıyorlarda, mecliste  o kadar kadın var çıkıpta biri- kardeşim sen ne karışıyosun sana ne, bakamayacağım çocuğu niye doğurayım yada es kazara oldu hadi ya mecbur kalırsam kürtaja napacaksın, sen mi bakacaksın diye sormuyor,soramıyor çünkü adamlar çoktan cevabı yapıştırmış -gerekirse biz bakarız olduuuuu -ayşe abla senin kürtajdan döndüğün oğlana gerektiği için biz bakacağız, yada -hişşt fatmaa sen evlenmeden doğurduğun için senin bebe bana gerekmiyor mu diyeceksin :) ilahi komedya yahu yok böyle bişey..ardından ortalık bi dolu çoluktan çocuktan geçilmesin, büyüt o çocuğu besle, 18 inde kov yurttan, çocuk anasının babasının kim olduğunu kah bilsin kah bilmesin salıver ortalığa arkası hırlı hırsız bir dolu vaka kaynasın, dalgamı geçiyosunuz siz?  ulen sen aç milletinin karnını doyuramıyosun, kürtaj engelinden atlayıpta dünyaya gelen çocuklara nasıl bakacaksın ha? kendi memuruna 3 kuruş zammı çok gören hassas devlet babam olur olmaz doğum yapanın bebeğine bakacaksın öylemi? sen onu benim külahıma anlat, bırak millet nerde ne zaman doğurup doğurmayacağına kendi karar versin, kaderin işine karışmakta ne demek..
tecavüze uğramış kızı, hamile kaldı diye tecavüzcüyle evlendireceksin bak sen şu saçmalığa !!! ee o kızın psikolojisini düşünmeden karnındaki çocuğu düşünürsen yarın ipe asıp intihar ederse sen nasıl bi önlem alacaksın, iş işten geçtikten sonra, ölen kızın vebalini  nasıl ödeyeceksin hımm ? hadi bi kaç kişi tecavüz etti diyelim, hangisi bu bebeğin babası onunlamı uğraşacaksın ölme devlet babam sen ölme, en kısa zamanda git öte tarafa..durma hatta bekleme yapma..çok bekledin yeter bi akıllı çıksın şu kürsüye, adam akıllı konuşmasını bilsin..hafiften bir kütüklük gördüğüm için şu konuyu açanlarda, diyeceğim o ki; yazılan yazı bozulmaz, 4.murat içkiyi yasaklamışta aman anam babam milletim görmesin beni diye köşe bucak yerlerde fon dip yapıp oturmuş, o hesap, millete söylersiniz ama bakalım siz ne haltlar yersiniz..hele özel hayata hiç burnunu sokma, demokrasi varsa bu ülkede devlet babam aç oku bak ne diyor -sana düşmez, sen kendi özel hayatınla başla, dön bi kendine bak, ister kürtaj olurum ister olmam, ayıp yaa şunlarda konuşulacak konu mu, utanma duygunuz yokmu sizin? herkezin iç dünyasını bilemeyiz, karışma hakkı kimseye düşmez hele devlet baba sana hiç düşmez, kaldır at çöpe, senin şu kürtaj meselen bana biraz hikaye be devlat baba :)
bu arada kürtaj haram değil, günahtır, haram cümlesi farklı açıklamalara davetiye getirir, fetva vereceksen eğer, önce çıkardığın aptal kanunlarını iptal edeceksin..günahsa ona günah sanane!!!